Zapraszamy do kontaktu
- Wojciech Józefowicz contact@medvc.eu +48 669 341 575
- Maria Józefowicz maria.jozefowicz@medvc.eu +48 691 361 234
- medvc.eu
Operatorem telemedycznym Polskiej Szkoły Chirurgii jest start-up medVC.eu założony przez zespół ekspertów z dziedziny telemedycyny wywodzących się z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-sieciowego (PCSS). medVC.eu dostarcza od 8 lat własne produkty telemedyczne głównie na rynek europejski w tym rynek polski, a także do państw na różnych kontynentach: Peru, Filipiny, Pakistan i wiele innych.
Zespół medVC.eu opracował autorską koncepcję funkcjonalną wyspecjalizowanych terminali do interaktywnej zdalnej współpracy specjalistów lekarzy korzystających w trybie interaktywnym z wielokanałowej transmisji audio-wideo przez Internet. Korzystając z terminali medVC można prowadzić transmisje nawet międzykontynentalne pomiędzy różnymi ośrodkami i co szczególnie ważne nie ma widocznego opóźnienia (przesyłanie z Europy sygnału audio-wideo do USA trwa poniżej 400 milisekund co jest niezauważalne w zdalnej pracy lekarzy). Beneficjentem rozwiązania są studenci medycyny, którym przekazuje się praktyczną wiedzę medyczną z chirurgii wprost na sale dydaktyczne lub na ich prywatny sprzęt. W komfortowych warunkach, bez konieczności wchodzenia i niedopuszczalnego tłoczenia się w salach zabiegowych, studenci w pełnym wymiarze uczestniczą w zabiegu, zadając pytania, komentując, robiąc multimedialne notatki.
Studenci uczestniczący interaktywne w transmisjach przy użyciu terminali medVC podkreślają, że w trakcie studiów wcześniej nie widzieli obrazów z operacjach tak wysokiej jakości i żałują, że uczestniczyli tylko w niewielu operacjach. W praktyce nieograniczona skala dostępności obserwowania i zadawania pytań lekarzom wykonujących zabiegi w polskich klinikach daje nową jakość w nauczaniu praktycznych aspektów medycyny na uczelniach. Dzięki wykorzystaniu medVC studenci medycyny, rezydenci oraz młodzi lekarzy mają dostęp do uczestniczenia w wielu zabiegach na żywo, z najwyższej jakości komentarzami ekspertów.
Rozwiązanie telemedyczne medVC są całkowicie polskiego pochodzenia i jego użytkowanie oraz rozwój nie jest uzależnione od firm zagranicznych. Duże grupy studenckie rozproszone na dowolnie dużym terytorium mogą obserwować, ale też aktywnie uczestniczyć w transmitowanych zabiegach i operacjach. Studenci mają wgląd w najdrobniejsze szczegóły zabiegów, mogą natychmiast zadawać pytania, mogą być włączeni w realizację zabiegów.
System medVC zapewnia jednocześnie dwie kluczowe niezbędne w telemedycynie cechy: bardzo dużą szybkość transmisji bez widocznych opóźnień poniżej 1/3 sekundy i wysoką jakość obrazu i dźwięku. Profesor korzystając z terminali medVC może prowadzić dialog ze studentami i pokazać im wszystkie niuanse w wielu kanałach wizyjnych ze wszystkich urządzeń w sali operacyjnej. System ma graficzny interfejs do dialogu studentów z profesorem i wiele mechanizmów ułatwiających dialog takich jak zatrzymywanie obrazu, rysowanie na obrazie pola operacyjnego, robienie zdjęć, nagrywanie obrazu i głosu.
W ciągu 8 lat eksploatacji sprzętu we Francji nie napotkano na żadne problemy techniczne, gwarancyjne itp. Oprogramowanie na bieżąco jest rozwijane i użytkownicy otrzymują systematycznie aktualizacje oprogramowania.
Terminale medVC w prosty sposób łączą się automatycznie między sobą co pozwala realizować takie transmisje jak np. od 10 lat prowadzone corocznie transmisje operacji na żywo z ponad 10 laryngologicznych klinik europejskich pokazujących całą gamę zabiegów dobranych merytorycznie stosownie do specjalności klinik.
Dzięki zautomatyzowanemu nagrywaniu wielokanałowych transmisji zabiegów medycznych łatwo tworzy się bibliotekę nagrań dla potrzeb edukacji studentów, rezydentów i lekarzy. Zespół medVC rozwija mechanizmy korzystania z biblioteki, w szczególności wyszukiwanie najciekawszych fragmentów operacji.